1. عنوان مطلب مربوط به مقاله ای نوشته محمد رضا نیکفر هستش که در سایت نیلگون قرار گرفته . بالشخصه از خوندن نوشته ها و مقالات  آقای نیکفر که معمولآ در هر شماره از نشریه وزین نگاه نو هم مقاله ای ازش چاپ میشه ٬ لذت میبرم .
  2. در اینجا بنا ندارم به مطالب این مقاله دقیقآ بپردازم ٬ چون  بضاعت کافی برای بررسی اونو ندارم و در ضمن با بیشتر نوشته های اون موافقم .
  3. چیزی که باعث شد این مطلب رو بنویسم چند تا نقد در مورد این مقاله است ٬ که فکر کنم مهمترین نقد بر او ن ر و   امید مهرگان (سایت رخداد) نوشته .
  4. در مقاله اصلی نیکفر در مورد شکنجه و اوضاع کنونی ایران و دین اسلام و فرهنگ حاکم بر ما و نقد اوضاع هستش . البته توصیه میکنم مقاله اصلی رو بخونید .
  5. به نظر من هم تنها در مملکت های اسلامی نیست که شکنجه وجود داره ٬ در بسیاری از کشورهای دارای ادیان دیگر یا کشورهای سکولار هم میشه شدیدترین شکنجه رو دید . قدرت حاکم برای پیشبرد مقاصد خود در بسیاری از موارد از این روش غیر انسانی استفاده میکنه . اما به نظر من هم فقط در ادیان ابراهیمی و بویژه در اسلام هست که این اعمال در سایه دستورات دینی توجیه میشه . در حالی که شکستن کرامت انسان ها با هیچ دین و عرفی قابل توجیه نخواهد بود .
  6. آقای مهرگان اعتقاد دارند خطا و روش های بکار رفته رو باید ایراد خود نظام و حکومت دید ٬ اما نمیشه انکار کرد تاثیر تعلیمات اسلام بر این نظام رو . نمیشه اسلام رو دین صلح و صفا دونست ٬ چون واقعیات تاریخی و دستورات دینی اینگونه ما رو رهنمون نمیکنند .
  7. بله ترور رو میشه در ایرلند هم سراغ گرفت ٬ اما نه با توجیه دینی و پشتیبانی مذهب .
  8. به فکر من دنیا هیچ گاه محل امنی برای زندگی انسان ها  نبوده ٬ اما حکومت های ایدئولوژیک و بویژه حکومت های بر پایه و اساس دین و مذهب همواره در بزنگاه مروج خشونت بودن .و زمانی که شما به زبان خوش به امیال آنان عمل نکرده اید ٬ با چوب و چماق تکفیر به سراغ شما اومدن .
  9. تا بعد .
+ نوشته شده در ۸۸/۰۸/۱۷ساعت 0:7 توسط سام |